niedziela, 14 października 2012

Szybki pszenny chleb z automatu


Hurra, hurra, automat do pieczenia chleba z konkursu "Upiecz Smakowity chleb" od dwóch tygodni stoi sobie w mojej kuchni. Do nowej zabawki podeszłam z pewną rezerwą, bojąc się, by czegoś nie popsuć już przy pierwszym pieczeniu. Z zasady nie czytam instrukcji i wszystko wykonuję na wyczucie, ale tym razem dzielnie przebrnęłam przez załączoną książeczkę. Było warto, bo potem poszło jak z płatka. Wrzucić, włączyć, ostudzić i gotowe. Na początek, w celach głównie poglądowych, wypiek najprostszy i najszybszy. Biały, pszenny chlebek, w smaku podobny do kupnego tostowego, ale bez sztucznego posmaku. Nie jest to może mój ukochany typ pieczywa, ale któż nie skusiłby się na jeszcze ciepłą, niezdarnie ukrojoną kromkę posmarowaną masłem? Pozostaje mi tylko dodać, że mój chłopak pożarł bochenek w takim tempie, że w ciągu doby piekłam kolejny... Szybki pszenny chleb  z automatu

Składniki:
 • 270 ml ciepłej wody
 • 2 łyżki oleju
 • 1 łyżeczka soli
 • 3 łyżki cukru
 • 450 g mąki
 • 18 g śweżych drożdży

Wszystkie składniki umieścić w automacie w podanej kolejności. Włączyć maszynę i nastawić na program typu "Chleb szybki". Po upieczeniu ostrożnie (koniecznie w rękawicach!) wyjąć bochenek z maszyny, studzić około godzinę na kratce.


Smacznego!
P.


6 komentarzy:

 1. Właśnie skończył się piec u mnie ten chlebek.KOSZMAR-wszystko było niby dobrze gdy nagle upadł i nie wyszedł.teg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, przykro mi, nie wiem dlaczego tak się stało, być może inny typ maszyny ma inne parametry programów? A jeśli taka sama maszyna to nie wiem - u mnie wyszedł kilkakrotnie.

   Usuń
 2. Ja również zrobiłem wielokrotnie chleb wg.tego przepisu. ZAWSZE wychodzi. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. A jeśli chciałabym użyć suchych drożdży to ile i czy wyjdzie?I ile czasy to jest szybki chleb bo na moim automacie (zelmer)jest to 1 godzina.Czy u ciebie też taki krótki czas?

  OdpowiedzUsuń
 4. A jeśli chciałabym użyć suchych drożdży to ile i czy wyjdzie?I ile czasy to jest szybki chleb bo na moim automacie (zelmer)jest to 1 godzina.Czy u ciebie też taki krótki czas?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi opadał jak miałem za długi program (3;30 min)
  zaś na szybkim (2;10 min) wychodzi z tych samych składników rewelacyjny ;)

  OdpowiedzUsuń

Tu możesz zamieścić swój komentarz do naszego posta. Jesteśmy bardzo wdzięczne za wszystkie słowa z Waszej strony! :)